Expedície

júl
2010

Moravský kras 2003

Celej akcii predchádzala jesenná návšteva spriateleného speleoklubu Rokoš v Liskovskej jaskyni. Po nekonečnej mailovej korešpondencii s Jozefom Jančom sme sa snažili na nič nezabudnúť a napokon zorganizovať výjazd smerom na Moravu. Povodne malo ísť viacero ľudí. Svoju účasť na poslednú chvíľu odvolal Lukáš Vlček, ktorý sa práve vrátil z Venezuely.

Čítať ďalej...

júl
2010

Dachstein 2002

Akcii predchádzali veľké prípravy a prvotná myšlienka vznikla niekedy pred dvoma rokmi na zimnej hrebeňovke Západných tatier. Nevyzeralo to zle a tak Majo stále pracoval na zreálnení tohto plánu. S mnohých účastníkov sa napokon vykryštalizovala štvorica. Partia horolezcov, ktorý chodia (hlavne tí mladší) aj po jaskyniach.

Čítať ďalej...

júl
2010

Monte Canin 2001

Prvotná myšlienka vznikla na akcii v Liskovskej jaskyni. Menovaná trojica a Peter Holúbek boli na exkurznom prechode cez Liskovskú jaskyňu. Tam navrhla Linda túto zaujímavú akciu. Pri kofole slovo dalo slovo a tak sme sa stretli vo Zvolenskom útulnom dome bez televízora. Nádherné diapozitívy z Hipmanovej expedície Monte Canin 1976 nás dokonale navnadili.

Čítať ďalej...

Oznamy

Vitajte na novej stránke OSS Ružomberok. Stránku sme pre Vás aktualizovali, aby bolo jej prezeranie príjemnejšie aj na mobilných zariadeniach.

Partneri

Radi by sme sa poďakovali partnerom nášho klubu, ktorý ho podporujú a aj vďaka nim môžeme rozvíjať jaskyniarsku činnosť v oblasti Ružomberka.

Prečítajte si viac...

Pripojte sa k nám na Facebooku

Štatistiky

Kontaktujte nás

Ak sa Vám páči to čo robíme a radi by ste sa dozvedeli viac, pridali sa k nám pri poznávaní podzemných svetov, prípadne by Vás zájímalo čosi iné, budeme radi, keď nás kedykoľvek kontaktujete!

Kontaktné informácie

© 2001-2021, OSS Ružomberok, webdesign INTELI.SK