Články

júl
2010

JASKYNIAR 2007 - REGIONALNY SPRAVODAJ ZILINSKEHO KRAJA

Oficialne vysla a bola vytlacena nova rocenka JASKYNIAR 2007 - REGIONALNY SPRAVODAJ ZILINSKEHO KRAJA. Kazdy jaskyniar dostane jeden vytlacok zadarmo. Nahlad JASKYNIARA 2007 mozete najst.

[vo formate na on-line čítanie tu:...]

[vo formate PDF (11 MB) tu:...]

júl
2010

Archeologický prieskum kaštieľa Žofia

Na základe objednávky Liptovského múzea sme začali výkopové práce v Kaštieli Žofia. Na začiatok sme obstarali potrebnú výstroj a začali sme kopať studňu v hĺbke 2.5 m. Spočiatku bol na povrchu nasypaný odpad (zdochliny, vrecia, drevá, sklo...).

Čítať ďalej...

júl
2010

Stratená cesta na Sidorovo

Sidorovo (1099 m.n.m.) je masív nachádzajúci sa vo Veľkej Fatre nad Ružomberkom. Je vytvorený vápencom a dolomitmi. Je najvyšším vrcholom hrebeňa Veľkej skaly, nachádzajúci sa na jej južnom konci. Charakteristickým znakom Sidorova sú viditeľné známky erózie v podobe mohutných skalných stien a odkryvov, ktoré najlepšie vidieť na južnej strane. Miroslav Jurečka a Marián Hrnčiar našli pri potulkách v týchto svahoch zabudnutú cestu.

Čítať ďalej...

Oznamy

Vitajte na novej stránke OSS Ružomberok. Stránku sme pre Vás aktualizovali, aby bolo jej prezeranie príjemnejšie aj na mobilných zariadeniach.

Partneri

Radi by sme sa poďakovali partnerom nášho klubu, ktorý ho podporujú a aj vďaka nim môžeme rozvíjať jaskyniarsku činnosť v oblasti Ružomberka.

Prečítajte si viac...

Pripojte sa k nám na Facebooku

Štatistiky

Kontaktujte nás

Ak sa Vám páči to čo robíme a radi by ste sa dozvedeli viac, pridali sa k nám pri poznávaní podzemných svetov, prípadne by Vás zájímalo čosi iné, budeme radi, keď nás kedykoľvek kontaktujete!

Kontaktné informácie

© 2016, OSS Ružomberok, webdesign INTELI.SK