Liskovská jaskyňa

Na rozdiel od minulých rokov došlo k spomaleniu výskumov v Liskovskej jaskyni, najmä pre intenzívny prieskum Prosieckej doliny v letných mesiacoch. Napriek tomu sme vykonali značný kus práce a dokonca i nové objavy. V zimných mesiacoch sme sa zamerali skôr na výskum netopierov, neskôr sme sa plne venovali zameriavaniu a dokumentácii novoobjavených Sintrových chodieb pri Skladanej sieni ako aj celého komplikovaného labyrintu okolo Skladanej siene. Došlo k úplnému zameraniu celého komplexu chodieb a pracuje sa na mape 1:100. Celková dĺžka zameraných chodieb činní vyše 300 m (oproti dávnejšie známym asi 70 m).

Zdenko Hochmuth
predseda OS Ružomberok

Zdroj: archív OS Ružomberok

Oznamy

Vitajte na novej stránke OSS Ružomberok. Stránku sme pre Vás aktualizovali, aby bolo jej prezeranie príjemnejšie aj na mobilných zariadeniach.

Partneri

Radi by sme sa poďakovali partnerom nášho klubu, ktorý ho podporujú a aj vďaka nim môžeme rozvíjať jaskyniarsku činnosť v oblasti Ružomberka.

Prečítajte si viac...

Pripojte sa k nám na Facebooku

Štatistiky

Kontaktujte nás

Ak sa Vám páči to čo robíme a radi by ste sa dozvedeli viac, pridali sa k nám pri poznávaní podzemných svetov, prípadne by Vás zájímalo čosi iné, budeme radi, keď nás kedykoľvek kontaktujete!

Kontaktné informácie

© 2001-2021, OSS Ružomberok, webdesign INTELI.SK