Oblastná skupina SSS č. 12 Ružomberok patrila v uplynulom roku k najaktívnejším skupinám. Pracovala v týchto lokalitách: Chočské vrchy, Liskovská jaskyňa, jaskyňa Zdochlín, jaskyňa v Liskovskom kameňolome, závrt na Lipej, jaskyňa pod Likavským hradom, v Prosieckej doline, jaskyňa O-3, Blatnačka, jaskyňa V-2, vyvieračka a ponor na Svorade. Na všetkých spomínaných lokalitách uskutočnila prieskumné a meračské práce. O jaskyni člen skupiny Darula napísal rozsiahlu prácu, s ktorou obsadil v slovenskom kole Geografickej olympiády 2. miesto. Ďalej skupina objavila, preskúmala a zamerala 52 metrov hlbokú priepasť na Meškove vo Veľkej Fatre. V tomto pohorí preskúmala aj priepasť a jaskyňu na Tlstej hore, jaskyňu na Jaziercach a Vlčiu skalu. V masíve Nízkych Tatier preskúmala jaskyňu nad Ludrovou.

Zdenko Hochmuth
predseda OS Ružomberok

Zdroj: 1. CHOVAN, A., 1972: Správa o činnosti Slovenskej speleologickej spoločnosti zo rok 1970. Slovenský kras X., Martin, s.158.

Oznamy

Vitajte na novej stránke OSS Ružomberok. Stránku sme pre Vás aktualizovali, aby bolo jej prezeranie príjemnejšie aj na mobilných zariadeniach.

Partneri

Radi by sme sa poďakovali partnerom nášho klubu, ktorý ho podporujú a aj vďaka nim môžeme rozvíjať jaskyniarsku činnosť v oblasti Ružomberka.

Prečítajte si viac...

Pripojte sa k nám na Facebooku

Štatistiky

Kontaktujte nás

Ak sa Vám páči to čo robíme a radi by ste sa dozvedeli viac, pridali sa k nám pri poznávaní podzemných svetov, prípadne by Vás zájímalo čosi iné, budeme radi, keď nás kedykoľvek kontaktujete!

Kontaktné informácie

© 2001-2021, OSS Ružomberok, webdesign INTELI.SK