V súlade s plánom práce skupina usporiadala priebežne počas celého roka krátke výpravy do Liskovskej jaskyne s cieľom jej ďalšieho prieskumu, archeologického a zoologického výskumu a zamerania. V oblasti Biela Skala zdokumentovala všetky volne prístupné jaskyne v počte 40, ktoré sú nateraz v štádiu spracovávania. V spolupráci s oblastnou skupinou č.14 Zvolen usporiadala dve prieskumné akcie do Červených vrchov. Okrem prieskumnej činnosti sa skupina zameriavala aj na exkurzie, z ktorých najvýznamnejšie sú: účasť Z. Hochmutha na zimnej výprave do Záskočia a dvojtýždené expedícia skupiny v letných mesiacoch do Bulharska a Rumunska.

Zdenko Hochmuth
predseda Oblastnej skupiny Ružomberok

Zdroj: archív OSS Ružomberok

Oznamy

Vitajte na novej stránke OSS Ružomberok. Stránku sme pre Vás aktualizovali, aby bolo jej prezeranie príjemnejšie aj na mobilných zariadeniach.

Partneri

Radi by sme sa poďakovali partnerom nášho klubu, ktorý ho podporujú a aj vďaka nim môžeme rozvíjať jaskyniarsku činnosť v oblasti Ružomberka.

Prečítajte si viac...

Pripojte sa k nám na Facebooku

Štatistiky

Kontaktujte nás

Ak sa Vám páči to čo robíme a radi by ste sa dozvedeli viac, pridali sa k nám pri poznávaní podzemných svetov, prípadne by Vás zájímalo čosi iné, budeme radi, keď nás kedykoľvek kontaktujete!

Kontaktné informácie

© 2001-2021, OSS Ružomberok, webdesign INTELI.SK