Speleologická činnosť skupiny sa rozvíjala v súlade s plánom činnosti, ktorý bol operatívne miestami pozmenený. V Liskovskej jaskyni skupina zamerala asi 400 m chodieb a zdokumentovala všetky lokality, ktoré ostávali nedokončené v spádovej oblasti Ružomberok.

V súvise s pobytom niektorých členov skupiny na východnom Slovensku, zdokumentovali jaskyne Vyšná Hurka č.1 a 2. pri Beňatinej, jaskyne Veľká a Malá Artajama pri Brekove, priepasť pod Hajagošom, Lipoveckú jaskyňu a Kavečanskú jaskyňu.

V Prosieckej doline po šiestich rokoch sondovania skupina prenikla konečne do voľných priestorov, avšak zatiaľ menšieho rozsahu. V Červených vrchoch v spolupráci so skupinami Rimavská sobota a Zvolen preskúmali a zdokumentovali Ľadovú priepasť a objavili rad menších jaskýň v závrtoch na Kresanici. V rámci exkurznej činnosti podieľali sa členovia skupiny na organizácii a usporiadaní zostupu do Veľkej Bifky, zostupu do jaskyne István-lápa a zameraní priepasti Bányász v MĽR a v Poľsku prechodu jaskyňou Czerna. Členovia skupiny publikovali výsledky svojej činnosti v Geografickom časopise, Slovenskom krase, Spravodaji SSS a Krásach Slovenska. Usporiadali dve prednášky v Bratislave a Prešove s krasovou tematikou a viedli jednu exkurziu po Slovenskom krase.

Zdenko Hochmuth
predseda Oblastnej skupiny Ružomberok

Zdroj: archív OSS Ružomberok

Oznamy

Vitajte na novej stránke OSS Ružomberok. Stránku sme pre Vás aktualizovali, aby bolo jej prezeranie príjemnejšie aj na mobilných zariadeniach.

Partneri

Radi by sme sa poďakovali partnerom nášho klubu, ktorý ho podporujú a aj vďaka nim môžeme rozvíjať jaskyniarsku činnosť v oblasti Ružomberka.

Prečítajte si viac...

Pripojte sa k nám na Facebooku

Štatistiky

Kontaktujte nás

Ak sa Vám páči to čo robíme a radi by ste sa dozvedeli viac, pridali sa k nám pri poznávaní podzemných svetov, prípadne by Vás zájímalo čosi iné, budeme radi, keď nás kedykoľvek kontaktujete!

Kontaktné informácie

© 2001-2021, OSS Ružomberok, webdesign INTELI.SK