V rámci prípravy na expedíciu Monte Canin sa väčšina členov zúčastňovala kontrolných akcií, pričom absolvovali zostup do priepasti Záskočie, Pustá a Brázda. V Červených vrchoch v Západných Tatrách odčerpaním vody z Občasnej vyvieračky objavili 55 m nových chodieb a preskúmali niekoľko menších krasových javov. Uskutočnili povrchový prieskum časti Humenského pohoria a zdokumentovali objavené krasové javy. Kultútno-výchovná činnosť sa realizovala propagáciou expedície Monte Canin, príspevkami do zborníka Slovenský Kras, Spravodaja SSS, Geografického časopisu a prednáškovou činnosťou...

Zdenko Hochmuth
predseda Oblastnej skupiny Ružomberok

Zdroj: archív OSS Ružomberok

Oznamy

Vitajte na novej stránke OSS Ružomberok. Stránku sme pre Vás aktualizovali, aby bolo jej prezeranie príjemnejšie aj na mobilných zariadeniach.

Partneri

Radi by sme sa poďakovali partnerom nášho klubu, ktorý ho podporujú a aj vďaka nim môžeme rozvíjať jaskyniarsku činnosť v oblasti Ružomberka.

Prečítajte si viac...

Pripojte sa k nám na Facebooku

Štatistiky

Kontaktujte nás

Ak sa Vám páči to čo robíme a radi by ste sa dozvedeli viac, pridali sa k nám pri poznávaní podzemných svetov, prípadne by Vás zájímalo čosi iné, budeme radi, keď nás kedykoľvek kontaktujete!

Kontaktné informácie

© 2001-2021, OSS Ružomberok, webdesign INTELI.SK