Činnosť skupiny sa v roku 1977 značne zaktivizovala. Veľmi úspešný bol prieskum v Červených vrchoch v Západných Tatrách. V jaskyni Občasná vyvieračka pod Rozpadlým grúňom sa podarilo čerpaním prekonať druhý a tretí sifón, čím sa objavilo 250 m nových v súčasnosti už zameraných chodieb. Tým vzrástla dĺžka jaskyne na 300 m a stala sa tak najvýznamnejšou a najdlhšou jaskyňou na čsl. Strane Červených vrchov. Štyri akcie boli venované jaskyni O-3 v Chočských vrchoch, kde sa sondovacími prácami prekonal nános na konci jaskyne, ktorá ma v súčasnosti dĺžku 45 m. V rámci ochrany krasových javov sa realizoval revízny výskum Liskovskej jaskyne. Exkurzná činnosť skupiny je zastúpená zostupom do Veľkej a Malej Žomboje, Malej Bifke a Zvonice. Členovia navštívili jaskyne v Čechách a Moravskom krase. Vedúci publikoval príspevky o výsledkoch práce skupiny v Slovenskom Krase XV a Spravodaji SSS.

Zdenko Hochmuth
predseda Oblastnej skupiny Ružomberok

Zdroj: archív OSS Ružomberok

Oznamy

Vitajte na novej stránke OSS Ružomberok. Stránku sme pre Vás aktualizovali, aby bolo jej prezeranie príjemnejšie aj na mobilných zariadeniach.

Partneri

Radi by sme sa poďakovali partnerom nášho klubu, ktorý ho podporujú a aj vďaka nim môžeme rozvíjať jaskyniarsku činnosť v oblasti Ružomberka.

Prečítajte si viac...

Pripojte sa k nám na Facebooku

Štatistiky

Kontaktujte nás

Ak sa Vám páči to čo robíme a radi by ste sa dozvedeli viac, pridali sa k nám pri poznávaní podzemných svetov, prípadne by Vás zájímalo čosi iné, budeme radi, keď nás kedykoľvek kontaktujete!

Kontaktné informácie

© 2001-2021, OSS Ružomberok, webdesign INTELI.SK