Členovia pokračovali v prieskume a v dokumentácii jaskyne Občasná vyvieračka v Červených vrchoch. Vzhľadom k nepriaznivým klimatickým podmienkam kedy bol jaskyňa väčšinou zatopená, uskutočnil sa prieskum niektorých vertikálnych priestorov, znížil a upravil sa vchod, zmapoval sa terén nad jaskynnými priestormi. Niektoré akcie boli venované prieskumu v okolí Prosieckej doliny v Chočských vrchoch, najmä v jaskyni O-4, PV 6; na plošine Svorad objavili neznáme závrty. V rámci ochrany opravili poškodený uzáver do Liskovskej jaskyne. Dvaja členovia sa aktívne podieľali na prípravách a realizácii zahraničnej cesty SSS do Francúzka Jean Bernard ´78. Vedúci skupiny publikoval príspevky v Spravodaji SSS a v zborníku Slovenský Kras. V letnom období bola zorganizovaná letná exkurzia pre poslucháčov PF v Prešove po planinách v Slovenskom Krase.

Zdenko Hochmuth
predseda Oblastnej skupiny Ružomberok

Zdroj: archív OSS Ružomberok

Oznamy

Vitajte na novej stránke OSS Ružomberok. Stránku sme pre Vás aktualizovali, aby bolo jej prezeranie príjemnejšie aj na mobilných zariadeniach.

Partneri

Radi by sme sa poďakovali partnerom nášho klubu, ktorý ho podporujú a aj vďaka nim môžeme rozvíjať jaskyniarsku činnosť v oblasti Ružomberka.

Prečítajte si viac...

Pripojte sa k nám na Facebooku

Štatistiky

Kontaktujte nás

Ak sa Vám páči to čo robíme a radi by ste sa dozvedeli viac, pridali sa k nám pri poznávaní podzemných svetov, prípadne by Vás zájímalo čosi iné, budeme radi, keď nás kedykoľvek kontaktujete!

Kontaktné informácie

© 2001-2021, OSS Ružomberok, webdesign INTELI.SK