tematickým prieskumom krasovej oblasti pod masívom Goryčkovej v Západných Tatrách objavili ružomberskí jaskyniari 7 menších jaskýň v dĺžke 10 - 30 m, ktoré zamerali. V jaskyni Občasná vyvieračka v Červených vrchoch znížili prepad, zdokonalili systém čerpania troch zaplavených sifónov, potápačským prieskumom podplávali 24 m ponoreného riečiska štvrtého sifónu a zamerali polygón na povrchu nad jaskyňou. V oblasti nad Občasnou vyvieračkou objavili dve jaskyne v dĺžke 50 a 110 m so zachovalou sintrovou výzdobou. Súčastne dokončili dokumentáciu známych jaskýň v Prosieckej doline. Vedúci skupiny RNDr. Hochmuth je autorom odborných správ o expedícii Jeran Bernard a Gouffre Berger, realizoval dve prednášky, publikoval príspevky v Slovenskom krase, Spravodaji SSS a iných časopisoch.

 

Zdenko Hochmuth
predseda Oblastnej skupiny Ružomberok

Zdroj: archív OSS Ružomberok

Oznamy

Vitajte na novej stránke OSS Ružomberok. Stránku sme pre Vás aktualizovali, aby bolo jej prezeranie príjemnejšie aj na mobilných zariadeniach.

Partneri

Radi by sme sa poďakovali partnerom nášho klubu, ktorý ho podporujú a aj vďaka nim môžeme rozvíjať jaskyniarsku činnosť v oblasti Ružomberka.

Prečítajte si viac...

Pripojte sa k nám na Facebooku

Štatistiky

Kontaktujte nás

Ak sa Vám páči to čo robíme a radi by ste sa dozvedeli viac, pridali sa k nám pri poznávaní podzemných svetov, prípadne by Vás zájímalo čosi iné, budeme radi, keď nás kedykoľvek kontaktujete!

Kontaktné informácie

© 2001-2021, OSS Ružomberok, webdesign INTELI.SK