Rozsiahlou prieskumnou akciou bol opakovaný potápačský pokus o prienik 4. sifóna jaskyne Občasná vyvieračka v Červených vrchoch. Pokus nepriniesol nové objavy. Čiastkové postupy v podzemí priniesli sondážne práce v priepasti Vyšná Kresanica a v závrte KR - 11. Jaskyniari urobili povrchový prieskum krasových javov v oblasti Šiprúňa vo Veľkej Fatre. Vedúci skupiny dr. Z. Hochmuth sa podieľal značnou mierov na dokumentácii priestorov za sifónom v Brestovskej jaskyni ako aj pri organizovaní a realizácii študijnej cesty SSS roku 1981 do Španielska. Súčastne sa aktívne podieľal na vývoji lezeckých pomôcok a karbidového osvetlenia.

Zdenko Hochmuth
predseda Oblastnej skupiny Ružomberok

Zdroj: archív OSS Ružomberok

Oznamy

Vitajte na novej stránke OSS Ružomberok. Stránku sme pre Vás aktualizovali, aby bolo jej prezeranie príjemnejšie aj na mobilných zariadeniach.

Partneri

Radi by sme sa poďakovali partnerom nášho klubu, ktorý ho podporujú a aj vďaka nim môžeme rozvíjať jaskyniarsku činnosť v oblasti Ružomberka.

Prečítajte si viac...

Pripojte sa k nám na Facebooku

Štatistiky

Kontaktujte nás

Ak sa Vám páči to čo robíme a radi by ste sa dozvedeli viac, pridali sa k nám pri poznávaní podzemných svetov, prípadne by Vás zájímalo čosi iné, budeme radi, keď nás kedykoľvek kontaktujete!

Kontaktné informácie

© 2001-2021, OSS Ružomberok, webdesign INTELI.SK