Členovia skúmali v oblasti Červených vrchov - Západných Tatrách možnosti prienikov v jaskyniach Suchej a Zadný úplaz. Väčšiu časť činnosti venovali potápačskému prieskumu a dokumentácii zaplavených priestorov prostredníctvom potápačskej komisie. Najvýraznejší je prienik cez tretí až desiaty sifón jaskyne Skalitý potok, kde postupne objavili vyše 500 m vodných chodieb. Podaril sa i prienik 15 m dlhého sifónu zo strany Kunej priepasti. Jaskyňu Skalistý potok znovu zameriavajú od vchodu vrátane sifónových častí, doteraz v dĺžke asi 400 m. Robí sa tak najmä kvôli orientácii ku polohe Kunej priepasti. Podujali sa tiež na kompletné zmapovanie a dokumentáciu jaskyne Vyvieranie spojenú s Demänovskou jaskyňou Slobody nultým až piatym sifónom. Chýba ešte zamerať niekoľko desiatok metrov v oblasť 4. sifónu. Polygónový ťah v sifónovej časti dosahuje dĺžku 420 m. Pomohli tiež pri zmapovaní troch sifónov jaskyne Vyvieračka vo Vrátnej. Členovia zorganizovali 24 potápačských akcií.

Zdenko Hochmuth
predseda Oblastnej skupiny Ružomberok

Zdroj: archív OSS Ružomberok

Oznamy

Vitajte na novej stránke OSS Ružomberok. Stránku sme pre Vás aktualizovali, aby bolo jej prezeranie príjemnejšie aj na mobilných zariadeniach.

Partneri

Radi by sme sa poďakovali partnerom nášho klubu, ktorý ho podporujú a aj vďaka nim môžeme rozvíjať jaskyniarsku činnosť v oblasti Ružomberka.

Prečítajte si viac...

Pripojte sa k nám na Facebooku

Štatistiky

Kontaktujte nás

Ak sa Vám páči to čo robíme a radi by ste sa dozvedeli viac, pridali sa k nám pri poznávaní podzemných svetov, prípadne by Vás zájímalo čosi iné, budeme radi, keď nás kedykoľvek kontaktujete!

Kontaktné informácie

© 2001-2021, OSS Ružomberok, webdesign INTELI.SK