záznam z výročnej schôdze OS Ružomberok konanej dňa 30. 1. 1991

Klub mladých speleológov vyvíja pravidelnú činnosť dvakrát v párnom týždni. Zameraná je hlavne na exkurznú činnosť: Liskovská jaskyňa 6 návštev, Hradisko (2), Čereňa (1), Prosiecka dolina (2), Okno v Demänovej (1).

Na Hradisku v priepasťovitých systémoch bola dosiahnutá Sitekom hĺbka cca 70 m (?)

Prieskum a práce v Liptovskom Jáne (Jánska dolina). Spolupráca so Stanislavom Šrolom. Bolo uskutočnené 12. akcii v jazvečej jaskyni (za Kancľom) a v občasnej vyvieračke. Na akciách bola pravidelná účasť J.Šavrnocha a J.Petráka.

Prieskum lokalít na Starhrade. Prebehlo oboznámenie s lokalitou skupinou Sitek a spol.

Prieskum na overenie fám o spojení Liskovskej jaskyne a Likavského hradu dopadol negatívne. Vo 4. východnom vchode bola vykopaná sonda. Z prieskumu bola vypracovaná podrobná fotodokumentácia.

V rajóne boli prichytený jaskyniari z "Českej republiky", ktorý svoje počínanie argumentovali údajným povolením od ÚŠOP L.Mikuláš.

Bola vznesená požiadavka na návštevu krasu Červených vrchov (Západné Tatry) nakoľko tento celok patrí k OS Ružomberok.

V Ružomberku 30. 1. 1991
Ing. Dušan Mydlo
predseda OS Ružomberok

Zdroj: archív OS Ružomberok

Oznamy

Vitajte na novej stránke OSS Ružomberok. Stránku sme pre Vás aktualizovali, aby bolo jej prezeranie príjemnejšie aj na mobilných zariadeniach.

Partneri

Radi by sme sa poďakovali partnerom nášho klubu, ktorý ho podporujú a aj vďaka nim môžeme rozvíjať jaskyniarsku činnosť v oblasti Ružomberka.

Prečítajte si viac...

Pripojte sa k nám na Facebooku

Štatistiky

Kontaktujte nás

Ak sa Vám páči to čo robíme a radi by ste sa dozvedeli viac, pridali sa k nám pri poznávaní podzemných svetov, prípadne by Vás zájímalo čosi iné, budeme radi, keď nás kedykoľvek kontaktujete!

Kontaktné informácie

© 2001-2021, OSS Ružomberok, webdesign INTELI.SK