Ochrana jaskýň

júl
2010

Vplyv prostredia na netopiere Liptovskej kotliny

Liptovská kotlina je špecifická tým, že ju obklopujú najvyššie pohoria severnej časti Karpatského oblúku. Dôsledkom toho je tu chladnejšia a vlhkejšia klíma než v ostatných regiónoch Slovenska. Ešte začiatkom 20. storočia sa obyvateľstvo tohto regiónu venovalo najmä chovu oviec a dobytka. Čistá príroda bola ideálna pre život rôznych druhov živočíchov. Aj napriek chladnejšej klíme žilo na tomto území v období 1959 - 1970 podľa zimného sčítania deväť druhov netopierov.

Čítať ďalej...

júl
2010

Znečistenie ovzdušia a jeho vplyv na kras

Hospodárska činnosť človeka a technický pokrok v súčasnom období má priamy i nepriamy vplyv na všetky komponenty geografického prostredia. Vyvoláva značné zmeny v rozvoji exogénnych procesov a s tým súvisí aj nezanedbateľný vplyv na krasové procesy.

Čítať ďalej...

Oznamy

Vitajte na novej stránke OSS Ružomberok. Stránku sme pre Vás aktualizovali, aby bolo jej prezeranie príjemnejšie aj na mobilných zariadeniach.

Partneri

Radi by sme sa poďakovali partnerom nášho klubu, ktorý ho podporujú a aj vďaka nim môžeme rozvíjať jaskyniarsku činnosť v oblasti Ružomberka.

Prečítajte si viac...

Pripojte sa k nám na Facebooku

Štatistiky

Kontaktujte nás

Ak sa Vám páči to čo robíme a radi by ste sa dozvedeli viac, pridali sa k nám pri poznávaní podzemných svetov, prípadne by Vás zájímalo čosi iné, budeme radi, keď nás kedykoľvek kontaktujete!

Kontaktné informácie

© 2001-2021, OSS Ružomberok, webdesign INTELI.SK